„Stan urządzeń melioracyjnych na Międzyodrzu” 

 

           Celem projektu była wycieczka rozpoznawcza, której zamiarem było zdobycie podstawowej wiedzy na temat istniejących budowli na badanym przez nas odcinku, która odbyła się 22.06.2013.

           Spotkaliśmy się o 12.00 przed wejściem na Dziewoklicz. Dziewoklicz jest to kąpielisko znajdujące się nad Odrą, nieco oddalona od centrum, jednak z wygodnym dojazdem. Droga na część plażową wiedzie przez malowniczy mostek, przez który mieliśmy przyjemność przechodzić podziwiając widoki. Obok kąpieliska znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego prowadzona przez PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze), skąd wypożyczyliśmy kajaki.

           Trasa naszej wycieczki  się od stanicy wodnej  „Międzyodrze”. Dalej przebiegała Odrą Zachodnią. Następnie  kanałem Żeglica i dotarliśmy do Jeziora Samotnego. Tą samą drogą wracaliśmy.

           Po drodze podziwialiśmy zabytkowe budowle hydrotechniczne tj. starą przepompownie oraz śluzę.

           Naszą wyczerpującą podróż zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, które pozwoliło nam zintegrować i podzielić  oraz oczywiście najeść się uzupełniając siły.

           W trakcie wycieczki doszliśmy do pewnego wniosku. Lepiej żeby dwoje ludzi ważących po 120 kg nie wsiadali razem do jednego kajaka…

 

Opracowała

Paulina Zalewska

 

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

Strona główna

O Katedrze

Skład osobowy

Konferencje

Dydaktyka

Koło naukowe

Galeria

Kontakt

KATEDRA BUDOWNICTWA WODNEGO

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY

ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE

O kole

Statut koła

Działalność koła