„Zastosowania technik termowizyjnych w budownictwie” 

 

           17.01.2008r. na zaproszenie Koła Naukowego Inżynierii Wodnej, przyjechał na nasz wydział Pan Paweł Rutkowski dyrektor ds. sprzedaży szwedzkiej firmy FLIR SYSTEM AB, produkującej kamery termowizyjne. Nasz gość przedstawił prezentację, której celem było pokazanie możliwości zastosowania technik termowizyjnych m.in.: w elektroenergetyce, automatyzacji,  medycynie oraz oczywiście w budownictwie.

           Prezentacja była połączona z pokazem praktycznym, na którym można było przekonać się naocznie, co potrafią kamery analizujące wielkość promieniowania cieplnego. Całość przedstawiona była w niezwykle interesujący sposób, co spotkało się z wielkim entuzjazmem licznie przybyłych na salę studentów, kadrę naukową a także gości z zewnątrz.

           Po pokazie można z całą pewnością stwierdzić, że technologia ta ma ogromny potencjał do wykrywania wad konstrukcji, a także określania klasy energetycznej budynku i będzie w najbliższym czasie coraz chętniej wykorzystywana w budownictwie, a także w innych dziedzinach nauki.

 

           ZDJĘCIA Z PROJEKTU

Strona główna

O Katedrze

Skład osobowy

Konferencje

Dydaktyka

Koło naukowe

Galeria

Kontakt

KATEDRA BUDOWNICTWA WODNEGO

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY

ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE

O kole

Statut koła

Działalność koła